Kurucular / Ortaklar

You are here:
Go to Top
 • 2004 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.
  2005 yılında resmi avukatlık stajını tamamlamış ve 2006 yılında İstanbul Barosu üyesi olarak avukatlık hayatına başlamıştır. 2009 yılından bu yana kurucusu olduğu hukuk bürosunda, şirketlere hukuki danışmanlık hizmeti vermekte olup uluslararası ticari sözleşmeler, kişiler, aile, miras, eşya, borçlar ve şirketler hukuku alanında tecrübelidir. Aktüerya hukuku alanında adli ve özel dosyalarda bilirkişilik yapmaktadır. 2014 yılından bu yana Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Arabuluculuk Sicil’ ne kayıtlı uzman arabulucudur. İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, Enerji ve Maden Hukuku, Sağlık Hukuku, Sigorta Hukuk, İnşaat Hukuku alanlarında uzman arabulucudur. GMI (Global Mediators and Negotiators) ve IMI (Qualifying Assessment Program) Temel ve ileri seviye müzakerecilik eğitimi almış, 2018 yılı itibariyle ulusal ve uluslararası düzeyde çok taraflı ve/veya çok aşamalı müzakerelerde yetkin müzakereci olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda hukuki uyuşmazlıklarda alternatif çözüm yollarından biri olan tahkim konusunda tahkim ve tahkimde taraf vekilliği eğitimi almış, ISTAC’ ta hakemlik yapmıştır. 2021/Ağustos’ ta ortak olarak ADİSTAM ailesine katılmıştır. ADİSTAM AKADEMİ çatısı altında Ağustos/2022 tarihi itibariyle “Müzakereci Avukatlık” konusunda eğitimler vermektedir. Halihazırda Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Alanında Tezli Yüksek Lisans öğrencisidir. Tahkim, arabuluculuk, müzakere konularında makaleleri vardır. İngilizce bilmektedir.

 • Ahmet KILIÇ

  Lise eğitimini Pertevniyal Lisesi’nde bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden 2008 yılında mezun oldu. 2009 yılından itibaren İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak muhtelif alanlarda serbest avukatlık yapmaya devam etmektedir.

  2017 yılından itibaren Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sicili’ne kayıtlı uzman arabulucu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda İşçi-İşveren Uyuşmazlıkları, Trafik Kazaları, Sigorta Uyuşmazlıkları ve çeşitli ticari Uyuşmazlıklarda arabuluculuk yapmıştır.

  İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.

 • Fatih YILMAZ

  2007 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2008 yılından itibaren İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık mesleğini icra etmektedir.

  2016 ila 2018 yılları arasında Türk Hava Yolları A.O.’da müşavir avukat olarak görev yaptı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Arabuluculuk eğitimi ve akabinde uzmanlık eğitimini tamamlayıp Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavını başarıyla vererek 2017 yılından itibaren Uzman Arabuluculuk yapmaktadır. Özellikle şirketlere hukuk danışmanlığı, gayrimenkul hukuku alanı ile işçi-işveren uyuşmazlıklarında tecrübeye sahiptir. Ticari uyuşmazlıklar, sigorta uyuşmazlıkları alanlarında birçok arabuluculuk görevini ifa etmiştir.

  İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

 • Serkan GÖKTAŞ

  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden, onur öğrencisi olarak, 2013 yılında mezun oldu. 2014 yılından itibaren İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık yapmaktadır. 2019 yılında Adalet Bakanlığı’nın açtığı arabuluculuk sınavını başarıyla vererek Arabulucu olmaya hak kazandı.

  Çeşitli kurum ve kuruluşlarının hukuk müşavirliğinde görev yaptıktan sonra 2019 yılından beri çalışmalarına serbest Avukat olarak devam etmektedir. Ticaret Hukuku, Basın Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İş Hukuku ve İdare Hukuku davalarında deneyim sahibidir. Serkan Göktaş birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yapmaktadır.

 • Celal KARA

  2002 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mezun olduğu tarihten beri de Kahramanmaraş ilinde serbest avukatlık yapmaktadır. 2019 yılındaki sınav ile Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı siciline kayıtlı Arabulucu ve 2020 yılında İş Uyuşmazlıklarında Uzman Arabulucu oldu.

  Kahramanmaraş Barosu Yönetim Kurulunda yer almakla Baronun Genel Sekreterlik görevini yürütmektedir. Kahramanmaraş Hukukçular Derneği İl Temsilciği görevinin yanında Hukuk Vakfı Mütevelli Heyetinde yer almaktadır. Kahramanmaraş ilinde başkaca STK larda da üstlendiği görevleri vardır.
  Meslek hayatına başladığından beri, Kahramanmaraş ilinde bulunan yerel ve ulusal birçok şirkete danışmanlık yaptığı gibi hali hazırda çok sayıda kurum ve kuruluşun vekilliğini yapmaya devam etmektedir.

  Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve dört çocuk sahibidir.

 • Rabia ÜÇTEPE KARAKÖSE

  1998 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2000-2005 yılları arasında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Hukuk Müşavirliğinde Turizm Hukuku alanında ve Tahkim Kurulunda çalıştı. 2020 yılında Bahçeşehir Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Bilişim Hukuku Yüksek Lisans Programından mezun oldu. 2013 yılındaki sınav ile Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı siciline kayıtlı Arabulucu ve 2017 yılında İş Uyuşmazlıklarında Uzman Arabulucu oldu. İstanbul Üniversitesi, İstanbul S.Zaim Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi ve İstanbul Gedik Üniversitesi’nde, İş Uyuşmazlıklarında Uzman Arabuluculuk Uygulama Eğitimi ve Temel Arabuluculuk Eğitimleri vermektedir. Miletlerarası Tahkime Giriş Sertifikası ( CIArb) bulunmaktadır. Arabuluculuk Derneklerinde ve Arabuluculuk Dernekleri Platformu Yürütme Kurulunda ( ARADER) görevleri bulunmaktadır.

 • Ömer Faruk KARATAŞ

  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2013 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü, Adli Tıp Sosyal Bilimler Anabilim Dalı’nda yüksek lisans çalışmalarda bulundu.

  Alanında uzman avukatlar yanında stajını tamamladıktan sonra Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Sigorta ve Tazminat Hukuku, İş Hukuku ve İcra Hukuku alanlarında çalıştı.

  Adalet Bakanlığınca 2019 yılında açılan arabuluculuk sınavını kazanıp arabuluculuk faaliyetlerini yapmaya hak kazandı. İbn-i Haldun üniversitesinde “İş Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi”ni ve “Uzlaştırmacılık Eğitimi”ni aldı. Halen avukat ve arabulucu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 • Orhan GÖKÇE

  Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayarak 2013 yılında mezun oldu. İstanbul Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

  Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nın Arabulucular Sicilinde 11331 sicil numarasıyla arabuluculuk yapmaktadır. Aynı zamanda işçi-işveren uyuşmazlıklarında uzman arabulucu olarak çalışmaktadır. Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı’nın Uzlaştırmacı Siciline kayıtlı olarak ceza uyuşmazlıklarında uzlaştırmacı olarak görev yapmaktadır.

 • Kaya KARTAL

  Liseyi Erzurum’da bitirdikten sonra 2001 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2006 yılında mezun oldu.

  2006 yılında beri İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukat olarak mesleki hayatını sürdürürken avukatlık yanında özellikle insan hakları alanında teorik ve pratik çalışmalar yürütmüştür. Hukuk Vakfı’nda ve MAZLUMDER’de çeşitli kademelerde yöneticilik yapmış olup, halen bu alanlarda gönüllü çalışmalar yürütmekte ve MAZLUMDER temsilcisi olarak İstanbul Valiliği İl İnsan Hakları Kurulunda görev yapmaktadır. Vakıf ve Dernek Kuruluş İşlemleri ve Faaliyetleri, Şirketler Hukuku, Tahkim, İş Hukuku alanlarında hukuk/dava danışmanlığı ve vekilliği yapmaktadır.

  2019 yılında gerçekleştirilen Arabuluculuk Sınavını geçerek Arabuluculuk siciline 11311 numara ile kaydedilmiş olup, başta Ticari Uyuşmazlıklar ve İş Uyuşmazlıkları olmak üzere zorunlu ve ihtiyari arabuluculuk alanında da faaliyet yürütmektedir.

 • Ayşe AKPINAR

  2014 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Çeşitli ofislerde stajını tamamladı. Dava çeşitliliği olan bir ofiste 3 yıl serbest avukat olarak çalıştı. Bu süreçte taraf vekili olarak bir çok arabulucuk görüşmesine katıldı. 2019 Yılında insan hakları alanında faaliyet gösteren bir kurumda avukat olarak çalışmaya başladı.

  2019 Yılında açılan Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavında başarılı olarak arabuluculuk yapmaya başladı.

 • Ahmet DÜLGER

  İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesinden fakülte birincisi olarak 2015 yılında mezun oldu. New York Üniversitesi Hukuk Fakültesinde (ABD) yüksek lisans eğitimini 2017 yılında tamamladı. London School of Economics (İngiltere) ve Frankfurt European University’de (Almanya) Bilişim Hukuku, Uluslararası Hukuk ve AB Hukuku çalışmaları yaptı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde özel hukuk alanında doktora yapmaktadır.

  New York Barosu ve İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat olarak meslek hayatına devam etmektedir. Çeşitli ticari uyuşmazlıklarda Milletlerarası Ticaret Odası (ICC), Abu Dabi Tahkim Merkezi ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Ticaret Hukuku Komisyonu (UNCITRAL) bünyesindeki tahkim davalarında taraf avukatı ve danışman olarak hizmet vermektedir. ICC YAF (Genç Tahkim Komisyonu), CIARB (Londra Birleşik Hakemler Kurumu) ve ISTAC (İstanbul Tahkim Merkezi) genç tahkim komisyonlarına üyedir.

  Tahkim hukuku, uluslararası ticaret hukuku, bilişim hukuku ve hukuk İngilizcesi alanlarında eğitimler vermekte olup bu alanlarda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. ABD ve Türkiye’de yayınlanmış iki kitabı vardır.

 • Abdullah Yusuf KAYGUSUZ

  Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayarak 2014 yılında mezun oldu 2015 yılında avukatlık stajını tamamlayarak avukatlık mesleğine başladı.

  Adalet Bakanlığı’ nca 2019 yılında açılan arabuluculuk sınavını kazanıp arabuluculuk siciline kaydoldu. İş hukukunda Uzman Arabulucu olarak çalışmalarına devam eden Abdullah Yusuf Kaygusuz İngilizce bilmektedir.

 • Semih BİTEN

  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2005 yılında mezun oldu. 2006’dan itibaren İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık yapmaktadır. 2013 yılında Adalet Bakanlığı’nın açtığı arabuluculuk sınavını başarıyla vererek Türkiye’nin ilk Arabulucuları arasına girmeye hak kazandı. Çalışmalarına Avukat ve Arabulucu olarak devam etmektedir.

  Arabuluculuk Derneğinin kurucularından olup, halen derneğin genel sekreteri olarak görev yapmaktadır.

  2017 yılından itibaren İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Gedik Üniversitesinde Arabuluculuk eğitimleri vermektedir.

  Adalet Bakanlığınca yürütülen Ticari Uyuşmazlıklarda Dava Şartı Arabuluculuk Atölye Çalışmalarında eğitmenlik yaptı. Arabuluculuk ile ilgili yayınlanmış çeşitli makaleleri bulunmaktadır. 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’nun uygulanmasında ortaya çıkan sorunların tespiti ve çözüm önerileri konusunda mevzuat çalışması yapmak üzere Adalet Bakanlığı bünyesinde kurulan Bilim Komisyonuna 17.11.2019 tarihinde dahil edildi.

  Özellikle, Şirketlere Hukuk Danışmanlığı, İcra ve İflas Hukuku, İş Hukuku, Bilişim Hukuku, Sigorta ve Tazminat davalarında yıllara dayanan bir deneyime sahiptir. İşçi-İşveren Uyuşmazlıkları, Trafik Kazaları, Sigorta Uyuşmazlıkları gibi alanlarda birçok uyuşmazlıkta arabuluculuk yapmıştır.